GündemEğitimİlçelerÜnye

Ünyeli Bunu Hak Etmiyor!

Ünyelinin yıllardır dört gözle beklediği Kültür Merkezi’nin inşaat alanı içler acısı görüntülerle sahipsiz bir şekilde ortada bekliyor.
5 Ocak 2023 tarihinde ihaleye çıkılan ancak projeye talip çıkmaması neticesinde sonuca bağlanamayan Kültür Merkezi, yeni görüntüsü ile kaderine terk edildiği gibi inşaatında kullanılan kalıplar da, alanda biriken göletlerin içinde çürütülmeye terk edilmiş vaziyette sularda yüzüyor.
Ünyeli vatandaşların tepki gösterdiği inşaat alanı ile söyledikleri ise yaşanılan talihsizliğin yetkililer tarafından bir çözüme kavuşturulmaması halinde, ilçeye verilen zararın ve kayıpların çok büyük olduğunu ifade ettiler.
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun; “Buranın projesi için gereken para 170 milyon, ayrılan para 17 milyon” sözlerinde dile getirdiği ödenek yetersizliğinden kaynaklı ihalesine kimsenin katılmaması da bu acı gerçeğin kanıtı olarak gösterilmesi aşikar.
Bütün Ünye halkının ve özellikle gençlerin kullanım alanları konusunda yapılması halinde çok büyük etkin role sahip olacak olan Kültür Merkezi için Akkuş-Niksar yolu gibi çözüme kavuşturulması Ünyeliler tarafından bekleniyor.
5 Ocak’ta yapılan ihaleden netice alınmaması ile ihalenin şubat ayında tekrarlanmasının planlandığı söylenmesine rağmen şubat ayında her hangi bir gelişme yaşanmadı.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu