Gündem

Ünye’ye Deniz Üzerinden Turist Akını – Tarih Verildi!

Ro-Ro seferlerinin devam ettiği Ünye Limanı’nda Kruvaziyer turizmi için önemli adımlar atılıyor. İlk Kruvaziyer gemisi 19 Aralık tarihinde Ünye Limanı’na geliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde Ünye Limanı’nın ulusal ve uluslararası yeterliliğe sahip liman haline getirilmesi ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar sonucunda 30 Eylül 2022 tarihinde limandan Ro-Ro taşımacılığı başlamasının ardından Kruvaziyer turizmi için çalışma başlatıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nihat Şen, ilk geminin 18 Aralık 2022 tarihinde Ünye’de olacağını söyledi. Ünye Çamlık Kafe’de yapılan toplantıda kruvaziyer turizmi için ön toplantı gerçekleştirildi. Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Garnizon Komutanı Yarbay Bünyamin Dönmez,  Ünye İlçe Emniyet Müdürü Celal Sarısoy, ORKENT A.Ş. yönetim kurulu üyesi Mimar Nihat Şen, ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Muhammet Günaydın, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sanat Şube Müdürü Mehmet Demirbaş’ın da katılım gösterdiği toplantıya ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri de eşlik etti.

 

Nihat Şen: “Değer Katacak, Sorumluluk Sahibiyiz”

Toplantıda konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Nihat Şen, yaptığı değerlendirmede bu kruvaziyer turizmi için bölgede yaşayanların da sorumluluk alması gerektiğine vurgu yaptı. Gelecek olan turist kafilelerine ilçeyi tanıtma anlamında esnafların, iş dünyasının, ticaret yapanların, sokaktaki vatandaşın dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan Şen, yaptığı değerlendirmede, “Bu gemi Ünye’ye değer katacak. Hatta Rusça bilen gönüllü arkadaşlarımız sahada olursa bizim için bu çok önemli. Gelen turistleri iyi karşılamalıyız.” ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Tavlı: “Misafirlerimizi İyi Karşılayalım”

Ünye’nin tarihi bir günü yaşayacağını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise, misafirleri iyi ağırlamanın önemine dikkat çekerek “Misafirlerimizin iyi ağırlamak için hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor. Hem yerel basın, hem belediyemiz, hem insanlarımız bu misafirleri ne kadar iyi ağırlarsa onlar da o derece ilçemizin turizm elçileri olurlar” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ,ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Muhammet Günaydın ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Şube Mehmet Demirbaş Kruvaziyer gemisinin gelişi hakkında, “Hayırlı olsun” temennilerini ifade ettiler.

İlk geminin ardından Ordu geneline 40 civarında kruvaziyer gemisinin gelmesi bekleniyor. Bunun için yapılan toplantılar ve çalışmalar, tüm şartların eksiksiz sağlanmasını hedefliyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu