GündemEkonomi

ÜTSO Başkanı İrfan Akar’dan Vergi Affı Yorumu!

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan vergi affı ve borç yapılandırılması paketinin olumlu bir gelişme olduğunu söyledi ancak vergisini düzenli ödeyenlerin moralinin bozulduğunu ifade etti.

Akar, vergilerini düzenli ödeyen iş insanları, sanayici ve esnaflara yönelik bir iyileştirici paket oluşturulmasının her iki tarafı da memnun edeceğini belirttiği konuşmasında şu detaylara yer verdi:

“Cumhurbaşkanımızın açıkladığı vergi affı, ödeme kolaylığı ve yeniden yapılandırma işlemleri güzel bir gelişme. Bu paket birçok sektörü etkiliyor. Ehliyet ceza puanlarından tutun da gençlerimizin üniversitelerde kullandığı krediler gibi. Diğer bir husus ise iş adamlarımız, sanayicilerimiz ve esnaflarımızın içeride birikmiş olan borçlarını taksitler halinde ödeme kolaylığı sağlaması açısından da iyi oldu. Pandemiden çıkan ülkemiz adına güzel bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Esnafımız daha güçlenecektir. Bunun devletimiz kasasına da faydası olacaktır. Her iki tarafa da hayırlı olsun temennilerimi iletiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz fakat olayın başka bir tarafı da var. Vergilerini düzenli ödeyen sanayicilerimiz, esnaflarımızın da morali bozluyor. Bu arkadaşlarımıza yönelik bir iyileştirici düzenleme gelmesi lazım. Onları hoşnut edecek, motive edecek bir yapı oluşturulması gerekiyor. Yapılan vergi affı ve yapılandırma çalışmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu