GündemÜnye

Sarıkahraman: “Ne İsa’ya Yaranabildik Ne Musa’ya!”

“Sancakbeyliğinden Vilayete 82 Ünye” sloganıyla “Ünye il olsun” kampanyasına destek veren sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, kampanyadaki son durumu aktardı. Bu işin peşini bırakmadıklarını ve Ankara düzeyinde ziyaretlerine de devam edeceklerini anlatan Başkan Sarıkahraman, Gazeteci Talip Kocakoç’un sunduğu “Eko-Nabız” programında konuşarak “82 dedik ama kötü çocuk olduk” ifadeleriyle iyi niyetli çıkılmış yolun yanlış bir algıya yönlendirildiğine dikkat çekti.

Türkiye’nin resmi kurumları tarafından açıklanan il olmaya aday listesinde Ünye’nin olmasını avantaj olarak gördüklerini aktaran Sarıkahraman, ülke genelindeki diğer illerin 82 plakaya daha fazla sahip çıktığını söyledi, Ünye’deki çalışmalar için ise “ Ne İsa’ya yaranabildik ne Musa’ya yaranabildik” dedi.

 

Kampanyaya destek veren kurum temsilcilerinden olan Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman’ın “82 Ünye İl Olsun” kampanyasına yönelik açıklamaları şu şekilde oldu:

 

“İyi Niyetle Yola Çıktık Ama…!”

“Biz bu işe başlarken gerçekten işkembeden atarak söylemlerde bulunmadık. Bu işi de hiçbir siyasi partiye mal etmek ya da siyasi partinin karşısında olmak gibi bir düşüncemiz yoktu. İyi niyetlerle bu yola çıktık. Ama süreç bizi öyle bir noktaya getirdi ki biz bu işi başlatanlar kötü çocuk olarak ilan edildik adeta. Ama bu Türkiye’de çığ gibi büyüdü. Hiç esamesi okunmayan ilçeler bile il olma adaylığına girdi. Demek ki burada bir çıkar durumu söz konusu ki insanlar buna sahip çıkıyor. Ben Ege’de Antalya’da Manavgatta, birçok ilçede “82 plaka” hayalini gördüm. Oysa ilk 82 vurgusunu yapan Ünye’nin sivil toplum kuruluşları olmadı mı? Dolaysıyla biz böyle bir seziyi almıştık ve bundan yola çıktık. 82 derken ne iktidarı yermek ne muhalefeti germek derdinde olmadık. Ancak baktığımızda hani derler ya ne İsa’ya ne Musa’ya ya yarandık gibi bir durum. Ama yılmadık, bıkmadık. Ankara ayağında ve İstanbul ayağında olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bize destek olan abilerimiz var.”

 

“Ünye İl Olsun Deyip Koltuk Yarışına Girmedik”

Biz Ünye il olsun da bir koltuk kapalım derdinde olmadık ki. Bu iyi niyetli bir çıkıştı. Ankara’da sadece bir siyasi büyüğümüze henüz ulaşamadık. Diğer siyasi büyüklerimizden şifayane olurlarını aldık. Çok büyük destekler aldık. Haklı olduğumuz da her daim ortaya çıktı. Türkiye’nin dört bir yerinden il için aday olma sesleri çıkıyor. Karadeniz’de de il olmaya aday ilçeler arasında Ünye’nin ismi TÜİK raporlarında var. Bu istatistikleri biz yayınlamadık. Devletin resmi bir kurumu yayınladı. Bu bizim için bir avantaj diye düşündük.

 

“Evet! Başımız Göğe Erecek”

Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in “İl olup başınız göğe mi değecek, geliriniz mi artacak?” şeklinde söylemlerde bulunduğunu da aktaran Sarıkahraman buna cevaben, “Evet! Başımız göğe değecek, gelirimiz artacak!” yorumunda bulundu.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu