GündemOrdu Valiliği

Vali Sonel: “Mehmet Akif Ersoy, Milletimize İlham Kaynağıdır”

Ordu Valisi Tuncay Sonel, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sonel imzasıyla valilik makamından paylaşılan açıklamada Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesi ve kahramanlıklarına vurgu yapılarak şehit ve gaziler rahmet ve minnetle anıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Aziz Türk Milleti’nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Topraklarımızın işgal altında olduğu yıllarda Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, sayısız destanlar yazan kahraman milletimizin vatan sevgisini, milli mücadele ruhunu ve cesaretini dizelere dökerek Milli Marşımızla ölümsüzleştirmiştir.

Milletimizin duygularına tercüman olan bu destansı eser; vatan, millet, istiklal ve din sevgisiyle yoğrulmuş Milletimizin, bu kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği büyük kahramanlıkların, eşsiz dizelerle tezahürüdür.

Ülkemizde ve tüm dünyada, güçlü ve bağımsız bir ülkenin onurlu vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklal Marşımız; ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacak Milletimizin İstiklal Mücadelesinin simgesi ve bağımsızlığımızın sembolü olmuştur.

Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla her zaman Milletimize ilham kaynağı ve rehber olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünde İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve Milletimizin istiklali için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu