GündemOrduSiyaset

Adalet Bakanlığı’ndaki Görevinden Ayrıldı!

14 Mayıs 2023 seçimlerinde milletvekili aday adayı olacak isimler kendilerini öne çıkarmaya başlarken kamudan da istifalar gelmeye başladı. Adalet Bakanlığı’nda Hakim-Yüksek Müşaviri olarak görev yapan Ordulu isim Ayhan Cürebal da istifasını sundu ve seçim çalışmaları için hazırlıklara başladı.

Ak Parti’den siyaset yapacak olan Cürebal, “Bilgi ve tecrübelerimi milletim için harcayacağım” ifadelerini kullandı.

Cürebal’ın aday adaylığına ilişkin açıklamaları ise şu şekilde:

“Milletvekili Genel Seçiminde Ak Parti’den Ordu Milletvekili aday adayı olmak için Adalet Bakanlığı’ndaki Hakim- Yüksek Müşavir görevimden bugün itibarıyla ayrıldım. 1993 yılında Etimesgut Belediyesi Hukuk Müşavirliği, 1996 yılında Cumhuriyet Savcılığı, 2003 yılında Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığı, 2015 yılında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcılığı ve 2016 yılında Adalet Bakanlığı Hakim-Yüksek Müşavir olarak başladığım kamu görevlerinde kazanmış olduğum bilgi ve tecrübelerimi devletim, milletim ve memleketimin hizmetine daha etkin sunabilmek amacıyla siyaset alanında Güçlü Türkiye’nin Mimarı AK PARTİ saflarında görev almaya çalışacağım. Takdir partimizden, destek sizlerden, nasip Allah’tan.Allah her zaman her yerde devletimize, milletimize ve memleketimize faydalı bir insan olmayı nasip etsin.”

 

Cürebal, Başarılı Bir Bürokrat Olarak Tanınıyor

AK Parti hükümet olduktan sonra 2003 yılından beri Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, İş Yurtları Yönetim Kurulu Üyeliği, Adalet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve en son Bakan Yüksek Müşavirliği görevlerinde bulunan Ayhan Cürebal başarılı bir bürokrat olarak bilinmekte. Bürokrasideki önemli görevlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşu faaliyetlerine de çok önem veren Ayhan Cürebal halen Türkiye Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı ve Ordulular Kültür Sanat Derneği Başkanıdır.  Evli ve 3 çocuk babası olan Ayhan Cürebal Ak Parti’nin son 20 yıldaki en başarılı bürokratları arasında yer almaktadır.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu