GündemİlçelerSiyasetÜnyeYaşam

Vatandaş Bu Defa Hizmet Yapacak Milletvekili İstiyor

Türkiye 14 Mayıs seçimleri için geri sayıma başlarken peş peşe açıklanan milletvekili aday adaylıkları dikkat çekiyor.

Peki Ünyeliler kimi Ankara’ya göndermek istiyor, nasıl bir yönetim istiyor?
Ünye sokaklarında vatandaşlarla sohbet eden haber muhabirlerimiz siyasette özellikle geçmiş dönem İçişleri Bakanlığı yapmış olan İdris Naim Şahin’i yeniden görmek istediklerini söylerken yine Büyükşehir öncesinde Yeşilkent belde belediye başkanlığı yapmış olan Kemal Maral’ı siyaset sahnesinde görmek istiyorlar. Öte yandan yine Ünyeli hemşehrimiz, Hırvatistan Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran da vatandaş arasında konuşulan isimlerden. Ünyelinin genel görüşü memlekete faydalı olabilecek kişilerin Ankara siyasetine girebilmesi.

Alp TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, milletvekili adaylarının yanı sıra ülkeye neler katacakları ve hangi partiden çıkarak milletin vekili olacaklarını merak ettiklerini dile getirdiler. Seçimlere iki ay gibi bir kısa süre kala kulislerdeki hareketliliğin yanı sıra sokaktaki siyasi fısıltı hareketliliği de gözlerden kaçmıyor.

Ünyelilerin siyasete bakışı şu şekilde:

Adem Bıyıklı: AK Parti’den Kenan Selim Argan’ı görmek isterim. Hizmet verecek olurlarsa ilçenin turizmine açılmasını isterim. Karadeniz’in incisi olarak şehrimizin yapılanması, trafikten, yerleşim alanlarından her konuda gelişmesini isterim. Milletvekili aday olacak kişiler ilçeye hizmet verecek. Ülkesi için o meclise gidecek.

Ziya AKSU: İdris Naim Şahin’i görmek istiyorum. Ünye Devlet Hastanesini, tünelleri o yaptı. Ordu Havalimanı çalışmasını o başlattı. Ve halkın içinde olan bir bakan olarak samimiyeti vardı. Diğer Milletvekilleri hiçbir çivi çakmadı. Herkes birbiriyle küs. Başlatılan yatırımların devamı gelemedi. İnşaatlar yarım kaldı, demirler çürüdü. Yeşilkent köyümüzde suyumuz yok. Gelen giden yok. Hangi partiden olursa olsun önce ülke sonra Ünye için bir şeyler yapılmalı.

Cengizhan Kuru: CHP’nin her koşulda arkasındayız. Şuan için bir şey söylemem mümkün değil. İlerleyen günlerde hepsi konuşulacak. Kemal Maral’ında arkasındayım, Milletvekilliğini de destekliyorum, Ünye için milletvekilleri halkın arkasında durduktan sonra halkın çıkarlarını gözettikten sonra maddi olarak ve sosyopolitik olarak birçok şey kazandıracaktır. Partiden ziyade etik ve ahlakla alakalı bir durum. Düşünceler hayata geçirildikten sonra hangi parti olduğu önemli değil. Oradaki duruş vicdan ve insanlık önemli.

Ahmet Yıldırım: Ak Parti’den Ünyeli birini görmek isterim, çok hizmet gördüm hastanede postanede. Onlardan hizmet gördüm. Ak Parti’nin yaptığı çalışmaları bu ülkede kimse yapmamıştır.

Temizlik Şirketi Sahibi Yurdagül Hanım: Şuan ki hükümete verirdim. Çok Hizmetini gördük. İnkar eden nankördür. Kadınlarımızın Özgüveni geldi. Kadınlara Sahip çıkıldı. Şuanda Kadın her yerde kadındır. Eskiden Böyle bir şey yoktu. Ben özgüvenimi bu hükümetten aldım. Gönlüme taht kurdu.

Orhan Mazlumoğlu: Milletvekili olarak Milliyetçi Hareket Partisinden aday görmek istiyoruz. Şuanda adaylardan hiç kimseyi tanımıyoruz. Tek başına aday çıkmasını isterdik. Ancak Ak Partiyi de seviyoruz. İlçemiz için ülkemizi için kim daha iyi hizmet verecekse onu görmek istiyoruz.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu