GündemÜnye

Yılsonunda Bayramca’da Doğal Gaz Yanacak!

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ünye’de katıldığı Ayşe Göç Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu açılışında Bayramca Mahallesi sakinlerine bir söz vererek 2023 sonunda mahalledeki evlerde doğal Gaz verileceğini söyledi.
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek Vali Sonel’in ilgili kurumlarla irtibatı sonrası sürecin hızlanacağını belirtti.

Vali Tuncay Sonel’in Ünye’de katıldığı açılış programında Hayırsever Göç Ailesi adına söz alan Mustafa Göç, Bayramca Mahallesinin artık doğal gaza kavuşmak istediğini belirterek talepleri dile getirdi. Bunun üzerine Ordu Valisi telefonu eline aldı ve ilgili doğal gaz firması ile irtibata geçti.
Firmanın yım sonuna kadar çalışmaları yüzde 80 oranında tamamlanacağını söylemesi üzerine Vali Sonel bu müjdeyi Bayramca sakinleri ile paylaştı, “Hayırlı olsun” dedi.
Program sonrası alandan ayrılmak üzere olan Sonel vatandaşlarla bir süre sohbet etmek için durakları ve adeta dert dinledi. Mahalle sakinleri doğal gaz gibi yatırımların seçimden seçime söz verildiğini ancak bir türlü tamamlanamadığını söylemeleri üzerine Vali Sonel telefonu eline aldı ve doğal gaz firmasını tekrar aradı. Telefonu hoparlör modunda tutan Vali Sonel, yetkili isimlerden bu sorunun yüzde yüz olarak yıl sonuna tamamlanması sözü aldı.
Vatandaşlar bu sohbetin ardından Vali Sonel’in ağzından çıkan “Vali sözü veriyorum” ifadelerine güvenerek alandan mutlulukla ayrıldılar.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da vatandaşlarla sohbetleri sırasında zaten başlamış olan çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanarak evlere gaz akışının verileceğini söyledi.

Haber: Talip KOCAKOÇ

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu