GündemAsayişOrdu

Yurt Dışı Bağlantılı Operasyon Mu?

Ordu ve Ünye’de bir çok yasa dışı olayların yaşandığı ve hemen sonrasında yurt dışı bağlantısı mı var, talimat oradan mı geldi denilerek konuşulan ismin etrafına operasyon yapıldı iddiaları ortaya atıldı.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü ve Organize Suçlar Savcılığı talimatı ile sabah erken saatlerde suç işlemek amacıyla örgüt kuran, yöneten ve üye olan kişilere yönelik Ordu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Ünye ilçe merkezli Fatsa, Altınordu ilçeleri olmak üzere Ordu, Gaziantep, Ankara ve Balıkesir illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Yurt dışında yaşayan Ercan Yılmaz’ın talimatları ile bazı bölgelerde kasten adam öldürmeye teşebbüs, yağma, ihaleye fesat karıştırmak gibi pek çok suçlardan takipte olduğu tahmin edilen ekibe operasyon için yaklaşık 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından titizlikle yürütülen operasyon kapsamında Ünye’de 21 şüpheli gözaltına alındı. Fatsa ve Altınordu ilçeleriyle birlikte diğer illerde yapılan operasyonlar sonucu toplam 60 kişi gözaltına alındığı ve ifade ve ilk işlemleri yapılmak üzere Ordu il emniyet müdürlüğüne götürüldüğü belirtildi.

Operasyonlarda çok sayıda silah ve mermi ele geçirilirken Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

haber gorsel 3

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu