GündemAsayiş

Cinnet Geçirdi, Oğlunu Öldürdü, Gelini Yaralı!

Ünye’de cinnet geçiren yaşlı adam oğlunu ve gelinini ateşli silahla yaralarken oğlu hayatını kaybetti, gelini ise ağır yaralandı.

İlçeye Bağlı Keş Mahallesi Cımbırtlı Mevkiinde ikamet eden Yaşar Ocak (90), sabah saatlerinde  tartıştığı oğlu Kadir Ocak (60) ve gelini Emine Ocak’ı(60) tabanca ile vurdu. Kadir Ocak olay yerinde hayatını kaybederken eşi Emine Ocak (60) ise ağır yaralandı, olay yerine gelen sağlık ekiplerince Ünye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Komşu: “Gelini Elinden Kurtardım”

Olay sırasında eve yoğurt almaya giden kapı komşusu Eşref Hızarbaşı, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Vefat eden Kadir, yoğurt almam için sabahleyin beni aradı. Yola çıktım ki bir gürültü ses duydum. Eyvah dedim. İçeri girdiğimde Kadir’in yerde yattığını gördüm. Gelini de vurmuş ve sonra odunla dövüyordu. Elinden aldım çektim kenara. Emine’yi kurtardım. Bir dakika huzur vermedi ki çocuklara. Çocukların ocağını söndürdü işte. Üzgünüz.”

Öte yandan hayatını kaybeden Kadir Ocak’ın bir süredir yakın komşularına mezarlıklardan bahsettiği, mezar alanlarının düzenlenmesi için toplanalım dediği ve tek yerlerinin mezarlık olduğu gibi söylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili savcılığın soruşturması sürüyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu