Gündem

19 İlçede İş Yerleri Mercek Altına Alındı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, ramazan ayı öncesinde il merkezindeki fırınlarda ruhsat, fiyat, gramaj ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Ramazan ayında vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamak için denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, 19 ilçede bulunan pastane, fırın, zincir marketler ve tatlı satan iş yerlerini denetledi. Gıda üretimi yapan noktalarda özellikle terazi ve hijyen üzerinde yoğunlaşarak mamullerin daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için denetim gerçekleştiren ekipler, imalathanelerin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine, ürünlerin gramajlarına, çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizliklerine dikkat ediyor.

 

Ramazan Ayında da Kontroller Devam Edecek

Gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermesi için denetimlerine ramazan ayı süresince devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri özellikle fırın ve pastanelerde, unlu mamul üretimi ve satışı yapan gıda işletmelerinde kontrolleri sıkılaştıracak. Denetimlerine 19 ilçede sürdürecek olan ekipler belirlenen kurallara uymayan işletmeler hakkında işlem yapacak.

 

Vatandaşlar Alo 153’e İhbar Etsin

Tüketicilerin gördükleri olumsuzluklar karşısında kendilerine bilgi vermesini isteyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri,“En iyi denetçinin tüketicinin olduğu anlayışıyla etkin ve yeterli gıda denetimi yapılmasına katkı sağlamak için vatandaşlarımızın karşılaşılan olumsuzlukları Büyükşehir Belediyemizin 153 Zabıta Şikâyet Hattı ile 444 10 52 no’lu telefonunu arayarak ya da Ordu Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden yazılı olarak bildirmelerini istiyoruz” diye konuştular.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu