GündemYaşam

Başkan Cürebal: “Ordulular Olarak İyinin ve İyiliğin Yanındayız”

Ankara Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Ayhan Cürebal, yaşanan deprem felaketinden etkilenen afetzedelere yönelik bir yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. Bölgenin özelikle ısınma ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Cürebal, ilk etapta 100 adet soba göndermeyi hedeflediklerini ve bir soba ücretinin 500 TL olduğunu aktararak Türkiye genelindeki Ordulu hemşehrilerine çağrıda bulundu:

Başkan Cürebal, çağrısını şu ifadelerle dile getirdi:
Kıymetli Ordulu Hemşehrilerimiz, Tarihin en büyük ve sonuçları en ağır afetini millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza rahmet, yararlılarımıza acil şifa, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağolsun. Allah devletimize kolaylıklar versin. Vefat edenlerimiz hep gönlümüzde bir hüzün olarak yaşayacaktır. Depremde yaralanan, yakınlarını kaybeden ve yersiz yurtsuz kalanlar ise bu millete emanettir. Devletimiz ve milletimiz için her zamankinden daha çok birlik ve yardımlaşma vakti şimdi.. Bu yardımlaşma seferberliğine şahsi, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları olarak tüm toplum gönüllü ve gayretli olarak katılmaktadır.
Ordu ilimizin Türkiye genelindeki çatı sivil toplum kuruluşlarından biri olan Ordu Kültür ve Sanat Derneği (ORSAD) olarak biz de karınca misali bu seferberliğe katkıda bulunmak için bir yardım kampanyası başlattık. Depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olmak, devletimizin yardım faaliyetlerindeki maddi yükünü paylaşmak ve üzerimizdeki manevi sorumluluğu az da olsa yerine getirebilmek için tüm Türkiye’deki Ordulu hemşehrilerimizi bu dernek hesabı üzerinden zekat veya sadaka niyetine acil yardım yapmaya bekliyoruz. İlk etapta 100 adet soba ayarladık tanesi 500 TL”dir. Bu hafta göndereceğiz. Bir soba ücretini acilen yatırırsanız bu iyilik hareketine katkıda bulunmuş oluruz. Ordulular olarak hep iyinin ve iyiliğin yanındayızdır. Biliriz ki insanların en hayırlısı başkasına faydalı olanlardır. Allah yardımlarımızı kabul eylesin.
Hesap no: TR08 0001 0009 0391 0142 4150 01
Hesap adı: Ordu Kültür ve Sanat Derneği

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu