GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

Başkan Güler Alevi Cemaate Verdiği Sözü Tuttu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yapımının tamamlanması için destek sözü verdiği Ordu Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatında son yaklaşıldı.  4 kat olarak projelendirilen ancak 2 katı yapıldıktan sonra kalan katlarının yapımına devam edilemeyen Altınordu’nun ilk ve tek cemevi olan Ordu Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanıyor.

Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında yapılan imalat çalışmalarında sona yaklaşıldı. Duvar imalatı, dış cephe kaplama, asma tavan, seramik duvar ve taban döşemeleri, ıslak zemin imalatları, yangın merdiveni gibi çalışmaların tamamlandığı binada ekipler, iç kapı montajları, elektrik led aydınlatma armatürleri montajı, lavabo ve tuvaletlerdeki montaj ve boya onarım işi çalışmalarına devam ediyor.

 

Başkan Güler’e Teşekkür

Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şubesi Başkanı Hasan Yılmaz, Ordu Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatının tamamlanması için başlatılan çalışmalar için Başkan Güler ve ekibine teşekkür etti.

Mevcutta kullanıma uygun olan alanın davet ve programlarda yetersiz kaldığını ifade eden Yılmaz, “4 kat olarak projelendirilen, dernek tarafından 2 katı tamamlanarak geçici kullanıma açılan inşaatın tamamlanması için başkanımızdan ricada bulunduk, sağ olsun kendileri de bizim talebimize kayıtsız kalmadı. Başkanımızın talimatlarıyla çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, işin tamamlanması için yoğun emek harcadı. Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu