Doç. Dr. Hakan Koç: “Ünye Özlemi Hiç Bitmez!”
Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ve Reklam Halkla İlişkiler Müdürü Mahmut Çiçek, Ünyeli başarılı doçent doktor Hakan Koç’u ziyaret etti. Gazetecilerle sohbet eden Koç, Ünye’ye olan sevdasını şu ifadelerle dile getirdi:
Üniversiteye başlamamla birlikte Ünye’den ayrıldık diyen Doç. Dr Hakan Koç yaz aylarında gelerek hasret gidermeye çalışıyor, mahallemde gezip büyüklerimle vakit geçiyorum.
Üniversiteye hocamın korkusuyla yazıldım diyen öğretim görevlisi Ünye’li Doç.Dr. Hakan Koç “O dönemde öğretmenlerimizden çekinirdik, okumak aklımda pek yoktu ancak okula Üniversite sınavları için kitapçılar gelmişti hocamız bu kitapçıklar parayla, parası olmayanın parasını ben vereceğim her kes alacak dediği için mecburen bende aldım, doldurdum ve Gazi Üniversitesi, Ticaret Ve Turizm Eğitim Fakültesi, Büro Yönetimi Eğitimi Bölümünü kazanıp bitirdim. Şuan Hacı Bayram Veli Üniversitesinde öğretim görevlisiyim.
Her şey bizim istediğimiz gibi olmuyor fakat sizde bir yerlerden hayata tutunmalısınız. Üniversite yıllarımdan itibaren şirketlere danışmanlık yapıyorum ve sunumlar yaparak yeni dünyanın hayatımıza neler getirdiği, zamanın eskisi gibi kullanılmadığını artık biliyoruz. Özellikle pandemi dönemi öncesine ve sonrasına bir baktığımızda, zamanın ne kadar değerli olduğunu ve teknolojinin ne kadar hızlı değiştiğini görüyoruz.
Üniversitede olmak, başka işler yapmak sizi bulunduğunuz yere bağlıyor, memleket hasreti derseniz o her insanda mutlaka vardır. Sizlerin buraya gelmesi mahallede birlikte oyunlar oynadığımız çocukluk arkadaşımla yeniden bir araya gelmek inanın beni o günlere götürdü.
O günler güzeldi, güzel anılar biriktirmişiz, hayat sadece beni değil herkesi bir yerlere götürüyor. Mesela Ünye’de çok Üniversiteden arkadaşlarım var, öğretmen oldular.