Gündem

Doç. Dr. Hakan Koç: “Ünye Özlemi Hiç Bitmez!”

Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ve Reklam Halkla İlişkiler Müdürü Mahmut Çiçek, Ünyeli başarılı doçent doktor Hakan Koç’u ziyaret etti. Gazetecilerle sohbet eden Koç, Ünye’ye olan sevdasını şu ifade­lerle dile getirdi:

 

Üniversiteye başlamamla birlikte Ün­ye’den ayrıldık diyen Doç. Dr Hakan Koç yaz aylarında gelerek hasret gidermeye çalışıyor, mahallemde gezip büyüklerim­le vakit geçiyorum.

Üniversiteye hocamın korkusuyla yazıl­dım diyen öğretim görevlisi Ünye’li Doç.Dr. Hakan Koç “O dönemde öğretmen­lerimizden çekinirdik, okumak aklımda pek yoktu ancak okula Üniversite sınav­ları için kitapçılar gelmişti hocamız bu kitapçıklar parayla, parası olmayanın parasını ben vereceğim her kes alacak dediği için mecburen bende aldım, dol­durdum ve Gazi Üniversitesi, Ticaret Ve Turizm Eğitim Fakültesi, Büro Yöneti­mi Eğitimi Bölümünü kazanıp bitirdim. Şuan Hacı Bayram Veli Üniversitesinde öğretim görevlisiyim.

Her şey bizim istediğimiz gibi olmuyor fakat sizde bir yerlerden hayata tutun­malısınız. Üniversite yıllarımdan itibaren şirketlere danışmanlık yapıyorum ve su­numlar yaparak yeni dünyanın hayatı­mıza neler getirdiği, zamanın eskisi gibi kullanılmadığını artık biliyoruz. Özellikle pandemi dönemi öncesine ve sonrasına bir baktığımızda, zamanın ne kadar de­ğerli olduğunu ve teknolojinin ne kadar hızlı değiştiğini görüyoruz.

Üniversitede olmak, başka işler yap­mak sizi bulunduğunuz yere bağlıyor, memleket hasreti derseniz o her insanda mutlaka vardır. Sizlerin buraya gelmesi mahallede birlikte oyunlar oynadığımız çocukluk arkadaşımla yeniden bir araya gelmek inanın beni o günlere götürdü.

O günler güzeldi, güzel anılar biriktirmi­şiz, hayat sadece beni değil herkesi bir yerlere götürüyor. Mesela Ünye’de çok Üniversiteden arkadaşlarım var, öğret­men oldular.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu