GündemFatsa

Deprem Bölgesine Gönderilen Yardım Tır’ı Sayısı 51 Oldu

Deprem bölgesinde yaraların sarılmasına katkı sunmak amacıyla Mart ayı Meclis kararıyla Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile kardeş şehir olan Fatsa Belediyesi bölgeye temel ihtiyaç ve yakacak malzemelerinden oluşan 3 kamyonu daha bölgeye gönderirken toplam yardım Tır’ı sayısı 51 oldu.
Temel ihtiyaç ve yakacak malzemelerinden oluşan yardım kamyonlarının 2 tanesi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bir kamyon ise Gaziantep’in İslahiye ilçesine gönderildi.

Başkan Kibar: “Depremzede Vatandaşlarımıza Desteğimiz Devam Edecek”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, depremin olduğu ilk saatlerden itibaren deprem bölgesine yardım konusunda ellerinden geleni yaptıklarını belireterek, “Gerek depremzede olarak bölgemize gelmiş olan gerekse de deprem bölgesinde yaşamlarını sürdüren her bir vatandaşımızın yarasını sarma noktasında ilgili kurumlar gerekli üzerine düşeni yapıyor. Biz de bu bağlamda Fatsa Belediyesi olarak gerek hayırseverlerimizin bizlere ulaştırmış oldukları yardımları gerekse kendi planlamamızda yapmış olduğumuz yardımları bölgeden gelen ihtiyaca göre göndermeye, ailelerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu defa ihtiyaca göre temel gıda malzemesi ve yakacak gönderdik. Önümüzde Ramazan ayı var. Ramazan ayında özellikle sofralara bolluğun, bereketin olması için biz de hem deprem bölgesindeki hem de Fatsa’mızda misafir olan depremzede vatandaşlarımız  için ekstra hassasiyet göstereceğiz.” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu