GündemFatsa

Fatsa’da Her Gün 1300 Kişiye İftar Veriliyor

Fatsa Belediyesi,  her ramazan akşamı belediyenin kültür ve sanat merkezinde 1300 kişiyi aynı sofra etrafında birleştiriyor.

Gönül sofrasında kardeşlik ikliminde vatandaşları bir araya getiren Fatsa Belediyesi, teravih sonrası  depremzede çocuklara ve ailelere yönelik gerçekleştirilen çocuk etkinlikleriyle Ramazan coşkusunu yaşatıyor.

 

“Sosyal Tesiste Ramazan Mutfağı Ziyareti”

Fatsa Belediyesi Sosyal Tesisleri mutfak personeli tarafından büyük bir titizlikle hazırlanıp pişirilen iftar yemekleri, Kültür ve Sanat Merkezi’ne götürülerek vatandaşlara ikram ediliyor. Her akşam tatlı bir telaşla iftar sofrası hazırlıklarını yapan Fatsa Belediyesi Sosyal Tesislerinde görevli aşçı ve mutfak personellerini ziyaret eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  aşçı ve ekibine kolaylıklar diledi. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Sosyal Tesislerde mutfak personelinin iftar yemeği hazırlıklarını inceledi.

 

“İftar Menümüz Her Akşam Farklı ”

Ramazan ayı boyunca her akşam verilen iftar yemeklerinin belediyenin kendi mutfağında hazırladıklarını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa’mızda geleneksel Ramazan etkinlikleri devam ederken bir taraftan da belediyemiz sosyal tesislerinde her gün bin 300 vatandaşımız için pişirilen yemekleri kültür merkezimizde vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Her gün birbirinden güzel lezzetleri vatandaşlarımızın taleplerine göre hazırlanan menülerde ikram ediyoruz. Haftanın her günü değişik yemekler çıkıyor. Birçok kurum ve kuruluşlar da ihtiyacı olduğu kadar iftar yemeği alabiliyor. Ayrıca Kültür Merkezimize gelemeyen ailelerimiz de gelip sefer tası ile iftarlık yemeklerini alabiliyorlar.” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu