GündemKöşe Yazıları

Hafta Sonlarını İstanbul’da Geçiriyor!

Seçim atmosferine girmeye çalıştığımız şu günlerde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı hafta sonlarını İstanbul’da hemşerileri ile geçirmeye başladı. Bunda ne var tabii ki gezer diyeceksiniz. Bende bir şey var demedim, sadece son iki haftadır peş peşe İstanbul’da iş adamları ve hemşerileri ile sık bir araya gelmeye başladı havada seçim kokusu var dedim. Tabi bu seçim milletvekilliği seçimi belediye seçimi değil. Bende diyorum ki şöyle düşündüm taşındım Ünye’den güçlü bir milletvekili adayı bulamadım iktidar kanadı için acaba dedim sayın başkanımda turlara çıkmaya başladı, ya Milletvekili adayı bulmak için yada ben aday olsam ne olur diye de yola çıkıp nabız yoklayabilir. Buda gayet doğaldır. Şunu da diyebilirsiniz ilçe başkanı var illa aday lazımsa diye, belki o geleneği bozmak istemez Hüseyin Başkan vekil olsun benimde önüm açılsın diyebilir. Çünkü sayın Tavlı daha önceki gezilerine baktığımda hemen hemen her yere ilçe başkanı Kenan Selim Argan ile birlikte giderlerdi şimdi tek gezmeye başladı onun için dedim. Başkan veya ilçe başkanı tek gezemez mi diye soruyorsunuz gezebilir, ancak şimdiye kadar gezmedikleri ve önümüzde de bir Milletvekilliği seçimi olduğu için insanın aklına bu tür sorular gelmiyor değil.

Şöyle bir hafızamı yokluyorum acaba biz Ünye’den vekil olarak kimi göndersek diyorum, hemen bir isim gelmiyor ne hikmetse aklıma. Çünkü vekil olacak kişinin çantası baya kalabalık olacak yani dolu olacak, Ünye’nin sorunları çok onu Ankara’da mecliste kürsüde çözüm için söyleyecek veya ilgili bakanlığın kapısını aşındıracak, tuttuğunu kopartan bir vekil istiyoruz.
İthal vekilde istemiyoruz diyeceğim ama onlarda bana hemen küsecekler, geçtiğimiz haftalarda ki yazımda belirttim, siz mevcut olduğunuz bölgeden yerden girin ve kazanın bizim mecliste iki vekilimiz olsun diye bunları söylüyorum. İthal demek buralı ama burada yaşamadığı için buranın sorunlarını bizzat görmediği için diyorum. Tabi oda araştıracağım diyecek, söylenecek ne varsa yapacağım diyecek, dersine çalışacak.
Yıl başından itibaren seçim takvimi belli olduğunda kamuda çalışanlar istifa edecekler, adaylıklarını açıklayacaklar ve seçim startı verilmiş olacak. Bende bu arada Ünye’de kimler var, kimler hevesli bir nabız yoklaması yapalım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu