Gündem

İhale Tamamlandı, Yol 2 Yılda Bitirilecek!

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan,  bölgenin önemli yatırımlarından biri olan Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda ihale ve yer teslimi sürecinin tamamlandığına dikkat çekerek yolun 2 yıl gibi bir sürede tamamlanacağını söyledi. Başkan Argan, yaklaşık 1 milyar liralık bedeli olan bu yol için şantiye kurulumunun kısa sürede başlayacağını ifade etti.

30 Eylül 2022 tarihinde ihaleye sunulan ve gelinen noktada Doğan İnşaat ile sözlemeye varılan Ünye Akkuş Niksar Yolu’ndan müjdeli haber geldi. 600 iş günü içinde bitirilmesi planlanan yol, çift şeritli, geniş ve Karayolları standartlarındaki tüm donanımlara sahip olacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ihale sürecinin tamamlanmasından dolayı memnuniyet duyduklarını söyleyerek gelinen süreçte katkısı bulunan kurum ve kişilere teşekkür etti.

Başkan Argan, açıklamasında şu detaylara yer verdi:

“Ünye Akkuş Niksar Yolumuz 30 Eylül 2022 tarihinde ihale edilmiş,  27 firmamız vardı ve sonuçlanmasıyla ilgili süreç başlamıştı. Yaklaşık 1 milyar Türk Lirası olan bir yatırım bedelli bir yol inşaatı olacak bu. Tabi aradan geçen zaman içinde gelişmeleri sizlerle de paylaştık. Özellikle çok düşük rakamlı fiyatlar veren firmaların bölge müdürlüğümüze davet edildiğini ve bu rakamlarla nelerin nasıl yapılacağının istişare edildiğini biliyoruz. Karşılıklı fikir alışverişleri yapıldı ve nihayetinde geldiğimiz noktada Ünye Akkuş Niksar Yolu ihalesi sonuçlandı ve ihale sözleşmesi Doğan İnşaat ile imzalandı. Şuan Ünye Akkuş Niksar Yolumuzla ilgili hem sözleşme hem yer teslimi yapılmış bir durumda. Doğan İnşaat yetkilileri ile de görüştüm. Bundan sonraki yapılacakları değerlendirdik. Karayolları tarafından kendilerine bir alan gösterilmek suretiyle bir şantiye, bir yaşam alanı kuracaklar. Karayolları Bölge Müdürlüğümü de kendilerine şuanda birkaç tane alternatif iletmiş. En kısa süre içerisinde inşaallah Ünye Akkuş Niksar Yolu’muzun şantiyesinin kurulum sürecini tamamlıyoruz.”

 

“600 Günde Bitirilecek”

Başkan Argan, bu yolun 2 yıl içinde tamamlanacağına dikkat çekti ve kısaca teknik özelliklerinden bahsederek şöyle konuştu:

“Her ne kadar asrın felaketini yaşamış olsak da hayat devam ediyor. Ünye Akkuş Niksar Yolu bizim de yakından takip ettiğimiz bir proje olarak yanımızda. İnşaallah bu süreç hayırlı olur ve şantiyenin kurulumunun  ardından ilk kazma vurulur. İşin süresi toplamda 600 gün. 2 yıl gibi bir sürede tamamlanacak. Doğan İnşaat’ın da bu işi yapma ve bitirme anlamında istekli olduğunu gördük. Tabi coğrafi koşullara göre bir çalışma programı da çizilecektir. Diğer taraftan da yollarda esas olan 11 metre genişliğe ev sahipliği yapacak. Çift şeritli ve gerektiği yerlerde kavşaklı sistemler olacak. Biz mevcut Ünye Akkuş Niksar Yolu’nun rehabilite edilmesi adına mücadelemizi sürdürmüştük. Bu tabi Cevizdere bölgesinden geçecek olan yolun engellenmesi anlamına gelmemektedir. O yol da yapılsın, yapılmalıdır diyoruz. Bugünkü koşullarda yolların karayolları standartlarına getirilmesinin daha uygun olduğunu gördüğümüz üzere bu şekilde çalışmalarımızı sürdürmüştük. Ünye Akkuş Niksar Yolumuzun hayırlı olmasını diliyorum.”

Haber: Gülten KODAL – Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu