GündemİlçelerOrduSpor

Ordulu Adem Karadeniz Türkiye İkincisi

U20 büyük erkekler cirit atmada Orduspor görme engelliler sporcusu Adem Karadeniz B3’lerde Türkiye ikincisi oldu.

Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası, 345 sporcunun katılımıyla Mersin’de gerçekleştirildi.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyon, iki gün sürdü. Nevin Yanıt Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen şampiyonaya 333 sporcu katıldı.

İdareci, antrenör ve sporcular olmak üzere toplamda 548 kişinin  katılımıyla gerçekleşen Atletizm Türkiye Şampiyonası, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun en yüksek katılımlı atletizm şampiyonası olarak tarihe geçti. Mersin’de düzenlenen müsabakalara 220 erkek, 113 kadın olmak üzere 333 sporcu katıldı. U14, U17, U20 ve Büyükler kategorisinde yarışan sporcular 138 Altın, 138 Gümüş ve 138 Bronz madalya kazandı.

Sporcular, çeşitli branşlardaki yarışlarda rakiplerine üstünlük sağlamak için ter döktü. Şampiyona kapsamında Olimpik Deneme Yarışları da yapıldı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Engellilerin toplumla bütünleşerek kaynaşmasını amaçladıklarını dile getirdi, “Engellerin sporla aşılmasını istiyoruz. B3’lerde Türkiye ikincisi olan sporcumuz Adem Karadeniz’i tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e teşekkür ederim. ” diye konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu