ÜnyeGündem

Ünyeli Gazeteciler Katılmış ve Alp, İl Meselesini Yorumladılar!

Gazeteci Yazar Adem Katılmış, “Ünye il olmaya tek liste ile tek aday” diyerek Ünye’nin il olması kampanyasına destek verdi.

Alp TV Ünye stüdyolarında katıldığı canlı yayında konuşan Ünyeli Gazeteci, meslektaşı Hamza Alp’in hazırlayıp sunduğu Ajanda programında değerlendirmelerde bulundu.

Medya faaliyetlerini İstanbul’da sürdüren başarılı gazeteci, Ünyeyi Türkiye’nin tanıdığına işaret ederek il olma konusunun altının doldurulması gerektiğini de dile getirdi. Kültür Merkezinden Akkuş Niksar Yoluna, Organize Sanayi bölgesine kadar birçok çalışmanın tamamlanmasına öncelik verilmesi gerektiğini de detaylandıran Katılmış, dışarıdaki algının da muhteşem düzeyde olduğunu söyledi.

 

“Ünye’yi Herkes Tanıyor”

Gazeteci Hamza Alp’in sorularını içtenlikle yanıtlayan Adem Katılmış, il olma konusundaki ifadelerini şöyle detaylandırdı:

Nereye gidersem gideyim Ünyeli olmaktan gurur duyuyorum. Ünye bir marka şehir olarak öne çıkıyor. Dışarıda, büyükşehirlerde Ünye’ in önemli isimleri, bürokratları, iş insanları var. Ünye’yi hemen hemen herkes tanıyor.

 

“Siyasetçilere Soruyorum, Hazır mıyız?”

“Bir ilçenin il olabilmesi için bazı şartlar vardır ve bu şartların tamamlanıp tamamlayamaması da önemli. Mesela neden bir Kültür Merkezimiz yok? Siyasilere soruyorum, Ünye aşığı olarak il olmaya ne kadar hazırız?

 

İl olmaya en yakışan yer Ünyedir. Biz il konusunda Ünye olarak Kültür merkezinden bakarsak diğer ilçelerin konuşulacak çok şeyi var.

Bizler gazeteciyiz. Bize düşen bir görev var ise elimizden geleni yapmalıyız ve bu iş siyasete düşüyorsa Ünye’yi il olmuş sayıyorum.

 

Şimdi bir Kültür merkezini bağıran bir gazeteci varsa bu adama kulak verilmeli, bunu isteyen bir toplum varsa konuk verilmeli. Bir dolmuşa biniyorsun, kadın ve elinde çocuk, ayakta bekliyorlar, Bakıyorum Ünyenin gazetelerine, iki günde bir cinayet olayı, intihar vakası. Biz Kültür Merkezi ile bu toplumun geleceğine de dokunmalıyız.”

 

“Dışarıda da Öne Çıkan Bir Ünye Var!”

Coğrafi olarak da bakarsam kültürel olarak da bakarsak Ünye’nin il olmaya en yakın ilçe olduğunu görüyorum. Yeri geldi Terme’nin, İkizce’nin,Çaybaşı, Akkuş ve Kumru gibi yakın ilçelerin ihtiyaçlarını Ünye’den karşıladığını da biliyoruz.

Bizler dışarıda her zaman Ünyelilerle görüşüyoruz. Gurbette Ordululuk yok, hepimiz Ünyeliyiz. Ünye için gurur duyuyoruz yıllardan beri. Sanat insanlarımız, ekonomi çevrelerimiz, siyasetçilerimiz olsun dışarıda harikayız. İstanbul’da sohbetteyiz. Nevşehirli biri mesela, diyor ki biz Ünyeye geldik çok beğendik çok iyi karşılandık, siz Ünyelisiniz ve biz de sizi iyi ağırlamak istiyoruz. Dışarıda algımız bu işte.”

 

“Ünye Tek Liste İle Aday”

Maç 90 dk, pas verilmiş, gol atılmış. Karadeniz’in yeni ili Ünye’ye hayırlı olsun. Ünye il olmaya aday ise devlet bunun yanına başkasını koymamış bu bölgede. Yani Ünye tek liste, tek isimle il olmaya tek aday. Hayırlı olsun.”

 

Program, iki Ünyeli gazetecinin, sosyal medyadan katılım ile birlikte interaktif bir şekilde memleket üzerine fikir alışverişleri ile devam etti.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu